implant-fiyatlari

Zirkonyum diş , metal destekli porselen, metalsiz porselen kaplama, zirkonyum, implant, laminete veneer, köprü yerine implant tedavisi, diş çekimsiz estetik, diş kesimi olmadan cam fiber köprü… Bu konular sıkça konuşulan, artık herkesin bir şekilde duyduğu ama ya az bilinen ya da yanlış bilinen konular. Bu sebeple sitemizde bu konularda sizleri bilgilendirmek ve en uygun tedavi yöntemlerini sizlere sunmak adına hizmet vermeye çalışmaktayız.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Porselenle aralarındaki en büyük fark, diş dokuları ve diş eti ile olan mükemmel uyum olan zirkonyum diş kaplamaları bu sebeple tercih edilmektedir. Özellikle sağlığı ve estetiği bir arada tercih eden hastalarda metal desteksiz zirkonyum porselenler çok daha uzun ömürlü olabilir.

Zirkonyum vücumuzla %100 uyum gösterir ve yapılan araştırmalarda zirkonyum kaplamalara karşı en ufak bir allerjik reaksiyona rastlanmamıştır. Vücut zirkonyumu tamamen kendi doğal parçası gibi algılar ve hiçbir olmusuz reaksiyon vermez. Aynı zamanda zirkonyum kaplama mükemmel bir ısı yalıtımı sağladığından sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklerde oluşan rahatsızlıklardan kurtulursunuz. Zirkonyum kaplama yüzeylere çok daha az bakteri plağı; yapışmasını sağlar ve ağız hijyenine katkıda bulunur. Günümüzde zirkonya implantlar çok sık uygulanmaya başlamıştır.

Zirkonyum Diş Kaplaması Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle hekim seçiminde istek ve taleplerinizi rahatlıkla iletebileceğiniz, sizi dinleyen, anlayan ve diyalog kurmasını seven bir hekimle çalışmalısınız. Mevcut işinde uzmanlığı olmalı ve isteklerinizi net ifade edebilmelisiniz. Diş sağlığı kadar diş eti sağlığının da önemli olduğu kaplamalarda mutlaka değerlendirmeye diş etlerinizi de katın. Diş ve Diş eti aynı anda sağlıklı olursa estetik ve güzel bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplaması hangi durumlar kullanılmaktadır?

  • Renk ve yapısı bozulmuş dişler için beyazlatma sonucunda hala sonuç alınamamışsa bu durumda zirkonyum diş kaplaması kullanılmaktadır.
  • Dişleri kırılmış ya da kesik olan kişilerde zirkonyum kullanımaktadır.
  • Ayrık diş probleminiz varsa, dişlerin birleştirilmesi ve arada oluşan boşlukların kapatılması için zirkonyum diş kaplaması kullanılır.
  • Dokusu bozulan eski dolguların tedavisinde zirkonyum kaplama işleminden faydalanılabilmektedir.

Zirkonyum kaplama yaptırmalı mıyım?

Dişte oluşan sararmalar, diş minesinde oluşan aşınmalar, sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet durumlarında hekimle iletişime geçilir. Bu dip durumda hekiminiz size öncelikle kaplamalardan bahseder. Bu kaplamalar ikiye ayrılmaktadır. Zirkonyum diş ve diğer metal alt yapılı diş. Malzemesi itibari ile zirkonyum diş, dişe daha iyi uyum sağlar ve doğal bir görünüm sunar.

  • Zirkonyum ışığı geçirdiklerinden doğal diş yapısına çok benzer estetik oluşturur, çok iyi yapılmış olan metal destekli porselenlerde bile bir matlık ve yapaylık vardır. Bu nedenle özellikle ön dişlerde zirkonyum tercih edilir.
  • Porselen yüzeyleri son derece pürüzsüz olacağı için sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir.
  • Metal destekli porselenler bazı ışıklarda ağızda yokmuş gibi koyu renk bir boşluk görüntüsü verirler. Zirkonyum da ise aynı doğal diş gibi her türlü ışığı geçirirler.
  • Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez.
  • Alt yapısında metal olmadığı için kuron – diş eti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz. Daha estetik bir görüntü sağlanır.

Zirkonyum Dişlerin Avantajları

Zirkonyum kaplamalar içinde metal desteği olmadığı için birçok avantaja sahiptir. Birinci büyük avantajı zirkonyum kaplamalar diğer diş dokularıyla uyumlu, diş etiyle uyumlu, kemik yapısıyla uyumlu malzemelerdir. İkinci en önemli en büyük konuşulan avantajı estetik avantajıdır. Diş estetiğinde önemli olan şeffaflık, zirkonyum içinde metal olmadığı için alttan yansıyan renk temiz bir renk yani şeffaftır. Metal destekli kaplamalarda alttan yansıyan renk her zaman koyu ışık geçirgenliği olmayan bir yapıdır, böyle dişe cansız bir hava verir. Zirkonyum kaplamalarda bu yoktur. Diğer büyük avantajı ise metal destekli kaplamalarda diş etinde görülen siyahlık zirkonyum kaplamalarda görülmez. Eğer kişinin diş etleri çekilse bile, porselenin sınırı açığa çıksa bile ortaya çıkan görünüm kişiyi rahatsız etmeyecek durumdur ve kişiyi rahat ettirecek durumdur. Herkes için daima zirkonyum dişler avantajlıdır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Kliniğimizde kişiye özel, en iyi tedavi planını sizlerin de istek ve beklentilerini dinleyerek gerçekleştirmekteyiz. Bu nedenle doğru teşhis ve tedavi planlaması için gerekli konsültasyon, muayene ve panoramik diş röntgeninden ücret talep etmiyoruz.

05443480787 telefon numarasını aradığınızda telefonun diğer ucunda müsait olduğumuz bütün zamanlarda size yardımcı olmaya çalışıyor olacağız. Sitemizdeki tüm başlıklar (İmplant, Proselen, Zirkonyum Lamina, Empress, Diş Beyazlatma, Diş Eti Estetiği, Holywood Gülüşü,) ile ilgili konular hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz. Yine bize whatsapp mesajı atarak ya da viber araması yaparak da ulaşabilirsiniz.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Acil durumlar için        0090-544-348-07-87