implant-yan-etki

Eğer implant ticari amaç güdülerek, yanlış ve kötü uygulamayla yapılmışsa elbette ki yan etkiler kaçınılmazdır. Eğer ticari kaygıya dayalı, olması gerektiğinden fazla implant uygulaması yapılırsa, bu durum çene kemiğinin direncini oldukça düşürür ve yan etkiler için kaçınılmaz bir alan oluşturur.

İmplantasyon tedavisi nde en başta gelmesi gereken amaç, en az implantasyon işlemiyle en iyi ve verimli sonucu almaktır. Aksi durumlarda, yani kar amaçlı fazla implant dişin yerleştirilmesi gibi hallerde hem hasta yorulur hem de diş hekimi gereksiz bir riske girmiş olur. Böyle durumlar sonucunda hastanın tedavisinde birçok problem çıkar. Bu tür sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmamak için doktor da, hasta da azami dikkat göstermelidir.

Düzgün yapılan implant uygulamalarında, kemiğe, ya da dokuya zarar verebilecek hiç bir madde kullanılmadığı için herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Ancak her malzeme de olduğu gibi, implant tedavisinde kullanılan maddelerin ucuzları, sahteleri de piyasada bulunmaktadır. Bu noktada hasta, kliniğin, doktorun ve daha önce alınan sonuçların iyi bir incelemesini yapmalıdır. Çünkü herkes implant uygulması yapabilmektedir.

Ülkemize dünyanın her yerinden, çeşitli implant malzemeleri gelmektedir. Bunların içinde hatalı olanları da mevcuttur. Bu tür hatalı olan implantlar çok ucuza satılmaktadır. Bir takım kliniklerde çok ucuza implant uygulması yaptıklarına dair duyurularla hastalar üzerinde bunları kullanmaktadırlar. Bu tür yanlış yönlendirmelerden katiyetle kaçınılması gerekilmektedir. Bu tarz durumlar karşısında implant yaptırmaya karar vermiş kişilerin çok titiz bir araştırma yapmaları şarttır. Aksi durumlar, hem büyük para kaybına hem de sağlığı riske atmaya davet çıkarmaktır.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Acil durumlar için        0090-544-348-07-87