implant-cesitleriDiş implantları (dental implant) ağız içinde oluşan diş eksikliklerini ortadan kaldırmak için üzerine protez yapılmak üzere kullanılan titanyum vida sistemidir. İşlem sonrası çene kemiğine yerleştirilen implantlar, diş kökü görevi görürler. Tek diş eksikliklerinde kullanılabildiği gibi çoklu diş eksikliklerinde de hareketli protez yerine sabit protez kullanmak, hem konforlu bir hayat sürmeyi sağlar hem de implantlar sayesinde tam dişsizik durumlarında da özellikle alt çene de kullanımı zorluk çıkartan ve ağızdan sürekli çıkma eğiliminde olan protezleri implantlar sayesinde sabitlemek mümkün olmaktadır.

İmplant kavramı yabancı bir kelime olmasına rağmen artık herkes tarafından bilinen bir hale gelmiştir. Son 20 yılda gelişen teknoloji ve bilim sayesinde sıklıkla uygulanan bir tedavi yöntemi olmuştur.

İmplantlar sayesinde, hastalar zamanla kaybettikleri doğal dişlerinin yerine, aynı konforu sağlayan yeni yapay dişlere sahip olabilmektedirler. Doğal dişlere en yakın özelliği taşıyan diş implantları, köprü ve klasik protezlere göre çok daha başarılı çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlayarak daha doğal bir görünüm de sağlar. Doğru bilgi, tecrübe ve teşhis ile uygulandığında son derece başarılı sonuçlar aldığımız uygulamadır. İmplant destekli protezler sayesinde, kendi dişleriniz gibi bir çiğnemeye kavuşabileceksiniz.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

İnsan vücudu ile tamamen uyumlu ana maddesi titanyum olan vida ve üzerine gelen abutment ile birleştikten sonra üzerine tercihe göre porselen ya da zirkonyum kron yapılarak tamamamlanan bir tedavi sürecidir. Diş implantları için bahsedilen titanyum vida, doğal diş kökü görevi yapması için geliştirilmiş ve çene kemiği ile son derece uyumlu yapay diş köküdür.

İmplant tedavisi için bir ya da daha fazla diş kayıplarında uygulanmaktadır. İmplant tedavisinden sonra aynı gün normal hayatınıza devam edeceksiniz.

İmplant tedavisi, klinik ortamında ve lokal anestezi ile yapılmaktadır. Ancak cerrahi operasyonlara karşı aşırı endişeli hastalarımızda sedasyon ya da lokal anestezi kullanarak da işlem yapılabilmektedir.

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.