porselen-diş-300x300

İmplant diş yapımı; lokal anestezi altında cerrahi müdahale ile yapılmaktadır. Yapılacak olan müdahale doğrudan çene kemiği üzerindeki mukozanın üzerinde kesiler açılması şeklinde olmaktadır. İmplant diş yapımının aşamalarından kısaca bahsetmek gerekirse; öncelikle ağız ve çene kemiği üzerinde yapılan detaylı muayene sonrasında, implant uygulamasının nasıl yapılacağı ve hangi yol izlenerek implant vidalarının ne şekilde yerleştirileceği tespit edilir.

İmplantlar bazı sağlık problemleri dışında, tek diş kaybı, birden fazla diş ve bütün dişlerin eksikliği (total dişsizlik) gibi durumlarda implant tedavisine başvurulur.

Normalde tek bir implant diş yapımı çene yapısı, çene kemiğinin yapısı ve implantın uygulanacağı bölgeye göre değişmekle beraber 10 dakika ile 30 dakika arasında sürmektedir. Ayrıca implant diş yapımının süresi, toplam implant sayısına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Fakat bu süreler, kesin süreler değildir. Çünkü bazı hastaların çene kemik yapısı, çene kemik kalınlığı gibi etkenler nedeni ile öngörülen tahmini süreden çok daha uzun veya çok daha kısa sürebilmektedir.

Randevu almak için bizi :

0 544 3480787

 numaramız dan arayabilirsiniz.

Acil durumlar için        0090-544-348-07-87