gulus-tasarimiGülüş Tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel olarak uygulanan ideal gülüşü sağlama yöntemidir. Bir takım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı bütünleştirmektir. Dişlerde renk ve şekil bozukluklarının olması, kişiyi psikolojik olarak da etkilemektedir. Gülüş Tasarımı da işte bu noktada son derece önemli bir görevi üstlenmektedir. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelern gelişmesiyle artık bir çok şekil, renk, duruş bozuklukları rahatlıkla çözümlenebilmektedir.

Dişlerde renk ve şekil bozukluklarının olması, kişiyi psikolojik olarak da etkilemektedir. Gülüş Tasarımı da işte bu noktada son derece önemli bir görevi üstlenmektedir. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelern gelişmesiyle artık bir çok şekil, renk, duruş bozuklukları rahatlıkla çözümlenebilmektedir. Dudaklar, diş eti, dişler gibi bir takım kriterler ayrı ayrı ve birbiri ile olan ilişkilerinin değerlendirilerek detaylı bir analizle gülüş şekliniz değiştirilebilmektedir. Buradaki en önemli faktörler, dudak seviyesi, dişlerin boyları, diş eti seviyesi, dişin rengi ve dizilimi, gülümseme anında dudak ve dişlerin uyumu gibi fakörler büyük önem taşır.

Kliniklerimizde bu işlem yapılırken porselen lamina, porselen, zirkonyum, kompozit materyaller ve bonding, bleaching, kron köprüler ve diş eti estetiği işlemlerinden faydalanmaktayız. Gülüş Tasarımını yaparken hastalarımızın cinsiyetini, yaşını, ten rengini, yüz hatlarını, dudak yapısını, gülümseme sırasında dudaklarının aldığı şekli, diş etlerinin seviyesini ve konturunu ve en önemlisi hastamızın beklentilerini göz önünde bulundurarak, bütün parametreleri her hasta için ayrı şekilde değerlendirip, tedaviyi planlarız.

13521978_482794591929553_3876823693287573827_n

Gülüş tasarımı uygulamasında kadın ve erkekler arasında fark var mıdır?                                                    
Kadın ve erkek arasında mutlaka farklar olur. Dişler kadınlarda yüz ovali ile uyumluluk göstermelidir. Kadınlarda daha yuvarlak oval hatlı dişler oluşurken erkekler de daha kare, dikdörtgen formlu dişler kullanılmalıdır. Bu değerlendirmeler hasta ile muayene aşamasında planlanarak yapılmaktadır.
Gülüş tasarımında dişlere ne gibi işlemler yapılıyor? Diş etleri ile ilgili bir çalışma da oluyor mu?
Gülüş tasarımı uygulamasında dişler, dişetleri,  dudak ve yanak gibi dokularda çalışmalar yapılır. Öncelikli olarak dişinizin ne kadar görünmesini istiyorsanız konuşma ve gülüş olarak bu konu değerlendirilir gerekirse diş eti yukarıya alınır dudaklar çok inceyse cilt dolgularıyla tekrar restore edilir. Botox ile dudak üstü ince çizgileri ve kasları düzenlenir. Daha sonra dişler renk , biçim ve form olarak tekrar tasarlanır. Bazen sadece porselen dolgularla bu işlemler yapılırken bazen de Zirkonyum , Lamina gibi Protetik uygulamalar ile estetik sağlanır.
Herkes istediği biçimde bir gülüşe sahip olabiliyor mu? Yoksa kişinin yaşı,  yüz yapısı ve ağız yapısı gibi etkenler sonucu değiştiriyor mu? 
Tabi ki herkesin bir iskelet yapısı ve ağız yapısı vardır. Biz mucize yaratmıyoruz ancak şu andaki gülüşünüzden daha hoş bir gülümseme elde edebiliriz diyoruz. Zaten bu yüzden de sloganımız “Hayata bizimle gülümseyin…”

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.