dentaltravel

Uygulama sırasında, implant veya implantların yerleştirildiği seansta ölçü alınarak tek aşama da geçici ya da kalıcı bir implant üstü protezin yerleştirilmesine erken yükleme implant denilmektedir. Bazı implant markaları doğrudan yükleme için çeşitli sistemler geliştirmiştir. Diş hekimliğinde yeni gelişmelerle birlikte tek aşamalı doğrudan yüklemeli implant uygulamasında da son derece sağlıklı sonuçlar alınmaktadır.

Erken yükleme implant alanları

Tek aşama da protez yapılabilmesi ve erken yükleme seçeneğini düşünebilmek için mutlaka yeterli ve kaliteli kemik ve implantın çene kemiğine oldukça sıkı yerleşmesi şarttır. Tamamen dişsiz alt veya üst çenelerde birden çok implant yapılıp bu implantların üstüne geçici protez uygulaması ile erken yükleme yapılabilir. Dişsiz alt çenelerde  2 adet implant uygulanıp aynı seansta bu implantlar çeşitli tutucu parçalarla hareketli proteze bağlanıp erken yükleme yapılabilir.  Tek diş eksikliklerinde veya bölgesel diş eksikliklerinde yeterli ve kaliteli kemik söz konusuysa erken yükleme yapılabilir. Özellikle ön diş eksikliklerinde implant uygulandığında estetik amaçlı implant üstü protez anında yapılabilir.

Avantajları

En büyük sağladığı avantaj, dişsiz olan bölgede geçici bir protez kullanımı ile sonuç alınır. Hareketli protez kullanma zorunluluğu ortadan kalkar. Geçici protezler implanta bağlandığı için sabit kalırlar, dolayısı ile hareketli protezlerde yaşanan dezavantajlar ortadan kalkar. Estetik açıdan herhangi bir sorun yaşanmaz, kişi psikolojik olarak rahat hisseder. Erken yükleme de diş eti formu korunur. İmplantın kemikle bütünleşme süresi kısalır.

Dezavantajları

Enfeksiyon riski daha yüksektir, doktor tarafından belirtilen durumlara mutlak suretle dikkat edilmelidir. Ağız içi bakımı ciddi önem taşır. Her durumda uygulanmaz.

Başarı Faktörleri

Mutlaak deneyimli ve prosedüre çok hakim olan bir cerrahi hekim tarafından yapılması tercih edilmelidir. Standart ağız bakımı yeterli değildir, ilk üç ay ekstra agız hijyeni gereklidir. En az iki ay boyunca kişinin sert gıdalarla beslenmesi yasaktır.

Fiyatları

Diş tedavisi tipi ve tutarına bağlı olarak, nakit ödemenin yanı sıra, kredi kartı ve taksit opsiyonları da mümkün olabilmektedir. Taksit yapılabilen banka kredi kartları: Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, İş Bankası, Finansbank. (Ayrıca Bonus, World, Axess, Maximum ve Card Finans programına dahil diğer banka kartlarında da taksit imkanı bulunmaktadır.) Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.

Kliniklerimizde muayene ve röntgen hizmetlerinden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Diş Tedavi ve İmplant fiyatlarını telefon veya whatsapp üzerinden öğrenmek için bize +90 (544) 348 07 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Acil durumlar için        0090-544-348-07-87