Hayata Bizimle Gülümseyin..

dis_beyazlatici-urunlerEmpress, dişi aşındırmadan veya kesmeden uyguladığımız bir tedavi yöntemidir. Empress diş kaplamalarda zirkonyum ya da metal yerine güçlendirilmiş porselen kullanılır. Bu yapının ışık geçirgenliği ise mükemmel denilecek seviyededir. Doğal dişlerden ayırt edilemez. Bu yapının en büyük özelliği ışığı doğal diş gibi yansıtması sebebi ile doğal görüntüyü sağlamasıdır. Estetik diş hekimliğinde önemli bir yeri olan empress kaplamalar, metal alt yapı yerine cam destekli güçlendirilmiş porselenler kullanılarak yapılır. Empress dediğimiz bu yapının ışık geçirgenliği mükemmel seviyede olduğundan son derece estetik sonuçlar elde edilir.

Günümüzde estetik amaçlı olarak sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Alt yapı olarak metal yerine cam destekli özel bir porselen kullanması nedeniyle herhangi bir alerjik reaksiyon riski taşımamaktadır. İnsan vücuduyla dost olan en uyumlu materyallerden biri olan Empress kuronlar hammadde olarak porselen kullanır. Özellikle metal allerjisi olan kişilerde porselen kaplamalar yerine empress diş kaplama tercih edilmelidir.

 

Hangi dişlere empress diş kaplama yaptırabilirim?

Estetiğin önem kazandığı,  ön bölge kesici, küçük azı dişleri ve bu bölgedeki tek diş eksikliklerinde empress diş kaplaması yapılmaktadır.

Empress kaplama hangi dişlere yapılmaz?

Arka bölgede yani büyük azı dişlerinde çiğneme kuvvetleri arttığı için tercih edilmez yine birden fazla diş eksikliğinin bulunduğu ön ve arka bölge köprülerinde empress tercih edilmez. Böyle durumlarda estetik ve daha yüksek dirence sahip zirkonyum diş kaplama ilk tercih olmalıdır.

Hangi durumlarda empress yapılır?

Gülüş tasarımı isteyen kişilerde. Antibiyotik/Fluor kullanımı/Yaşa bağlı renklenmeler Beyazlatmayla sonuç alınamayan kanal tedavili dişler. Doğumsal doku-şekil bozukluğu bulunan dişler eğri konumlanmış ortodonti tedavisi olamayan kişilerde Diastema adı verilen dişlerin arasının açık olduğu durumlarda Zamanla fiziksel/kimyasal aşınmış yaşlı dişler.

Empress Diş Kaplamaların Avantajları:

Doğal bir görünüş sağlar.

Estetik açıdan yüksek kaliteli sonuçlar verir.

Empress kaplamaların renk ve yüzey yapısı kontrol edilebildiğinden sonuçları son derece estetik ve doğaldır.

Empress kaplamaların diğer kaplama çeşitlerine göre tutuculuğu daha yüksektir.

Empress kaplamaların yüzeyi diğer kaplamalara göre parlaktır. Bu özelliği sayesinde diş eti sağlığı bakımından da son derece sağlıklıdır.

Aşınmalara karşı son derece dayanıklıdır.

Dişlerin bozulan şekli ve rengi düzelmiş olur.

İşlem sonrasında gençleşen birey istediği estetik ve güzel görüntüye kavuşur.