İmplant yaptırmanın nedenleri;

Elderly couple

İmplantın en büyük avantajı diğer tedavi yöntemlerine oranla çok daha sağlam, konforlu ve güvenilir olmasıdır. İmplantı bu kadar başarılı kılan sebepse tek başına bir yapı olmasıdır. Herhangi bir yerden destek almaya ihtiyacı olmadığı için de diğer dişlere de zararı yoktur. Yine en önemli avantajı “protez çıkacak” korkusu olmadan, rahatlıkla yemek yemek ve konuşabilmektedir.

Tüm Dişlerini Kaybetmiş Hastalarda Implant Tedavisi

Özellikle alt çenede kaybolan ve total protez (tam damak) kullanmak zorunda kalan hastalarımız, dil varlığı sebebi ile alt proteze alışmakta sorun yaşarlar, vuruk, yeme işlemi sırasında protezin oynaması gibi sıkça karşılaşılan şikayetlerle bizlere dönüş yapmaktalar.

Bu şikayetler implant üzerine yapılan sabit ya da hassas bağlantılı protezler sayesinde ortadan kalkar. Benzeri durum yine üst çene içinde geçerlidir.

Diş hekimliği alanında yaşanan gelişmelerle birlikte artık hareketli protezlerin yerini, implant üstüne yapılan sabit protezler almış ve bununla birlikte hareketli protezlerdeki sıkıntılarda ortadan kalkmaya başlamıştır. Diş implantı hiç dişi kalmamış olan total dişsiz kişilere bile, yeteri kadar çene kemiği varsa kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

İmplant üzerine yapılan protezlerde kalıcı diş formunda olduğundan, sorun yaşanmadan kullanımı mümkün olmaktadır.

Tek Diş Eksikliğinde Implant Tedavisi

Tek dişe köprü yapılabilmesi için önünde ve arkasında diş olan hastalarımızda, dişler kesilerek işlem yapılmaktadır. Ancak implantlarda kesim işlemi olmaksızın sadece kayıp dişin yerine implant üstü porselen diş yapılabilmektedir.

Diş implantı faydaları nelerdir?

  • İmplant üstüne yapılan protezler doğal diş yapısındadır
  • İmplant yapılan hastalar her istediklerini rahatça yiyebilirler ve sağlıklı beslenme sağlanır
  • Dışarıdan bakıldığında, daha estetik bir görünüm sağlamaktadır
  • Hastalar yeniden sağlıklı dişlere kavuştuğundan, kendine duyduğu özgüven artar
  • Konuşmada yaşanan sorunlar ortadan kalkar