imlant-dissizlik

Tek diş eksikliklerinin yanı sıra çoklu diş eksiklikleri ve tam diş eksikliği durumlarında da dental implantlar kullanılmaktadır. Ağzımızda eksik olan dişlerin işlevlerini yerine getirebilmesi için, çene kemiğine küçük bir cerrahi operasyonla uygulanan ve yapay diş kökü görevi gören titanyum  vidalar hastanın hem konforunu artırmakta hem de öz güvenini sağlamaktadır.

Tedavi sürecinin uzun olması dezavantaj gibi görünse de tedavi sonrasında alınan verimi değerlendirecek olursak eksik dişin tamamlanması gereken durumlarda uygulanan en başarılı, en modern ve en uzun ömürlü tedavi yöntemidir. Tedavi sürecinin uzun olması implantın kemikle bütünleşme sürecinin 2-4 ay aralığında değişmesidir. Kemik desteği sağlanması gereken durumlarda yani kemiğin dikey boyutunun veya hacminin  eksik olduğu greftleme (kemik tozu ilavesi) uygulamalarında bu süre 6 ila 9 ay arasında değişmektedir. Bu uzun gibi görünen sürelerin sonunda ortaya çıkan sonuç ise son derece memnuniyet verici ve yüz güldürücüdür.

Kliniklerimizde yaptığımız implant tedavileriyle ortalama yaşam süresine de katkıda bulunmaktayız.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülkemizde ortalama ömür; erkeklerde 72 yaş, kadınlarda 78 yaş olarak gözüküyor. Tıpta ve yaşam şartlarındaki gelişmelere bağlı olarak her geçen gün bu oran artmaya devam ediyor. Biz diş hekimleri olarak yaptığımız implant tedavileriyle ortalama yaşam süresine katkıda bulunmaktayız. Çünkü 65-75 yaş arasında bizlere gelen birçok hasta beslenmesi bozulduğundan, yemek yiyememekten şikayetçi, sosyal ilişkilerini sürdürememekten şikayetçi, ağzında sürekli oynayan total protezden şikayetçi.

İmplant tedavisi teknolojisini artık her diş hekimi yapabilmektedir. Bunun hasta için çok kolay olduğunu, diş hekimi muayenehanesine gelerek implant tedavisi yaptıran orta yaş üstü hastaların rahat yemek yiyebildikleri için sağlıklı beslendiğini, sağlıklı beslendiği için genel sağlığının düzeldiğini bunun da yaşam süresini uzattığını biliyoruz. Ayrıca hasta estetik bir görüntüye kavuşarak, konuşması düzelmektedir. Bu düzelmeler insanların yaşam kalitesini de arttırmaktadır.

Antalya’da bulunan 3 kliniğimizde de cerrahi işlemleri başarılı şekilde sürekli yapıyor olmamız mesleğimiz açısından ciddi bir prestijdir.

 

Acil durumlar için        0090-544-348-07-87