agrisiz-implant

Beyazlatma, diş minesinin aşındırılıp alttan temiz beyaz mine dokusunun çıkma işlemidir. Bu işlem sonrasında dişiniz minimum 2 ton açılır. Beyazlatma sonrası flor uygulaması bu paket içindedir. Flor uygulaması beyazlatma sonucu aşınan ve hassaslaşan dişlerinizi koruma altına alır ve sağlamlığını korur.

Kliniğimizde Beyazlatma İşlemi Nasıl yapılır?
Lazer ile beyazlatma sayesinde 1,5-2 saat içinde beyaz gülüşlere sahip olabilirsiniz. Ya da beyazlatıcı ajan dişlere sürülür ve özel beyazlatma cihazı ile 2-3 sefer (15dk da bir) yapılır. Bu işleme tercihen 2 gün içinde ek seans da eklenebilir .

Uygulamanın Koruyuculuğunu Nasıl Sağlarız?
1 hafta-10 gün kadar renklendirici ajanlardan uzak durmanız tavsiye edilir; çünkü diş minesi içine giren koruyucu ajanı hala görevini sürdürmektedir.

Beyazlığı uzun süre korumak isteyenler için ev tipi beyazlatma da önerilir. Bu işlem ofis tipine göre daha yavaş ve zahmetli olduğu için ilk etapta önerilmez, pekiştirici olması özelliği ile önerilir.

İlk etap 2 tüp ilaç ve alt- üst beyazlatma plağı olarak kullanılır…Her tüpü 3 defa kullanabilme imkanınız vardır. Günde 2-4 saat ağızda tutmak yeterlidir. İlaçlar bittiğinde hekiminize danışarak flor uygulaması yaptırmayı lütfen ihmal etmeyin.

Diş Beyazlatma Yöntemleri
Gülümsediğinizde dişlerinizin yeterince parlak görünmediğinden mi şikayetçisiniz?
Dişlerinizi beyazlatmak mı istiyorsunuz?
Sararan dişlerinizin daha beyaz görünmesini mi istiyorsunuz?
Bembeyaz gülüşlere mi sahip olmak istiyorsunuz?

İşte pratik yöntemlerle evde diş beyazlatma yöntemleri…
Yalnız dikkat! Evde kendi başınıza uygulayacağınız her işlemde diş minesini aşındırıp geri dönüşü imkansız zararlar verebilirsiniz…

Örneğin;

Karbonat; Bilinen en popüler doğal diş beyazlatıcıdır. Dişleri beyazlatmasının yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını (diş taşını) temizler.Yalnız granül miktarı fazla ve partiküler yapısından dolayı diş minesinde kullanım esnasında yüzeysel deformatilere yani hasarlara sebep verebilir.

Sofra Tuzu; Karbonat kadar güçlü olmasa da, bilinen diş beyazlatıcılar arasındadır.Ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

Gliserin; Gliserinin fazla bilinmeyen anti bakteriyel etkisi vardır.Bakterilerin bulunduğu bir çözeltiye bir damla gliserin damlatıldığında, ortamdaki tüm mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür.

Çilek ve karbonat; Çilek, kanamayı durdurucu bir etki yaparak yüzeydeki zorlanmaları ortadan kaldıran ve plak oluşumunu engelleyen malik asit (beyaz, kristal yapılı, katı organik asit) içerir. Karbonattaki sodyum bikarbonat, köpürmeyi sağlayarak diş yüzeylerindeki lekeleri çıkarır.

Havuç, brokoli ve salatalık gibi sebzeler doğal diş temizleyicileridir. Özellikle elma tavsiye edilen en doğal diş temizleyicidir. Elma yemek hem diş minesinin doğal beyazlık halini ve parlak gözükmesini sağlar hem de diş köklerinin sağlamlaşmasını ve diş eti-kemik sağlığını koruyucu özelliği vardır.

Acil durumlar için        0090-544-348-07-87