agrisiz-implant-tedavisi

İmplant eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür. Anlaşmalı kliniklerimizde ilk muayenemiz, panoramik film, tedavi planlamalarımız ücretsiz yapılmaktadır.

İmplant uygulamanın avantajları nelerdir?
Tek diş eksikliğinde, diş boşluğunun önündeki ve/veya arkasındaki dişlere zarar vermeden sadece kaybedilmiş dişin fonksiyonu ve estetiği geri kazandırılmış olur. Çok diş eksikliğinde özellikle arka bölgede hareketli protez taşımaktan başka şansı kalmayan hastalara ikinci bir şans vererek sabit protez uygulama imkanı sağlanır. Hareketli protezlerin altına destek olarak protezin çiğneme ve konuşma esnasında hareket etmesini engelleyerek daha konforlu yemek yeme ve daha kaliteli bir yaşam imkanı sağlar.

İmplant uygulamasında hangi aşamalar vardır?

İmplant tedavisi iki aşamadan oluşur. İlk aşamada implant çene kemiğine yerleştirilmektedir. İkinci aşamada ise implantın üst yapısının uygulanması gelmektedir.

İmplant kimlere uygulanır?

İster tek diş isterse birden fazla diş eksikliklerinde eğer uygun miktarda kemik yapısına sahipseniz herkese implant uygulanabilir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş limiti yoktur.

İmplant yerleştirirken acı duyar mıyım?

Anesteziden sonra hiç bir şey hissetmezsiniz. İşlem sonrasında ağrı oluşmasını beklemesekte, ağrı oluşması durumunda basit bir ağrı kesici ile bu ağrıda giderilebilmektedir. Bir çok hasta bu ağrının normal diş çekiminden sonra duyulan ağrıdan farklı olmadığını belirtmektedir.

İmplant tedavisi için ne kadar zaman gereklidir?

Başarılı bir implant tedavisi için kemik kalitesi çok önemlidir. İmplant uygulanan bölgedeki kemiğin yoğunluğuna , kalitesine, komşuluğundaki anatomik oluşumlara ve uygulanacak proteze göre tedavi süresi değişmektedir. İmplatın, uygulandığı kemiğe entegre olması tedavi zamanını etkileyen en önemli faktörlerdendir. Bazı vakalarda, implant çene kemiğine yerleştirildikten hemen sonra protez safhasına geçilebilirken, bazı vakalarda kemik ile implantın entegrasyonu için beklemek gerekebilir.

Acil durumlar için        0090-544-348-07-87