Same day teeth” ya da “Same day smile” olarak bilinen 4 implant tekniği tamamen konfor amacı ile kullanılan bir tekniktir. Genel olarak implantlar çeneye 90 derecelik bir açıyla yerleştirilirken 4 implant tekniğinde ön iki implant 90, arkadaki implantlar 45 derelik açılarla yerleştirilir. İmplantlar üzerine köprü uygulaması yapıldıktan sonra arkada kalan 45 derecelik implantlar protezi kenetler ve her 4 implantın da sorunsuzca iyileşmesine olanak verir.

Ayrıca arkada kalan implantların 45 derecelik açıyla yerleştirilmesi daha uzun implantların kullanılmasına olanak vermekte ve bu yeterli kemik dokusun bulunmayan veya sinüs lifting gibi bazı cerrahi prosedürlere ihtiyaç duyan hastalar için oldukça önemli bir avantaj sağlamaktadır. Yeterli kemik dokusu bulunmadığı için implant uygulaması yapılamamış pek çok hasta içinde bu yöntem büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan hastalarda uygulanan ve hastanın bir gün içinde geçici protezlerine kavuşup kullanabildiği bir yöntemdir. Kemik erimeleri genelde ön bölgede daha azdır.

Bu teknikte bu ön bölgedeki yeterli kemiğe özel açılarla yerleştirilen implantlar ve onlara uygun üst yapılar sayesinde aynı gün hasta geçici protezini kullanmaya başlar. Çene kemiklerinin müsaitliğine göre 4 veya 6 implant kullanılır. Hasta 3-4 ay sonra kalıcı protezleri yapılır.  All on 4 tekniği implant yapılabilecek tüm hastalara uygulanabilir. Tek koşul hastaların çenelerinde hiç dişleri olmamasıdır. Bu teknik çenelerinde diş olmayan hastalara uygulanır.

Hangi vakalar All On 4 için uygundur?

  • Kemik miktarı az ve yetersiz olan hastalar.
  • İmplant uygulanmasını engelleyen herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan hastalar.
  • Fazla sayıda implant konulmasını istemeyen, tek seansta implantlarının yerleştirilmesini isteyen hastalar.

All On 4 Avantajları;

all on 4Eğer gerçekten kullanımı pratik olmayan ve sürekli rahatsızlık veren takma dişleri kullanmaktan usandıysanız, değişiklik yapmanın zamanı gelmiş demektir. “All on 4 tekniği” olarak adlandırılan ve diş hekimliğinde yeni bir çağ açan implant tekniği mevcuttur.  Bu teknikle, bir gün içerisinde komple ve kalıcı dişlere sahip olacaksınız.  Bu nedenle, bu yenilikçi teknikle, hem çok sayıda diş randevusuna gelmekten kurtulursunuz hem de kemik greftine gerek kalmaz.  All on 4 tekniği, geleneksel implant işlemleri gibi değildir.

Titanyum vidalar, doğru bir şekilde çene kemiğinize kaynadıktan sonra, yerleştirildikleri yerde sonsuza kadar kalacaklardır. Bilindiği gibi, geleneksel takma dişler, ne görüntü ne de ağızdaki konum bakımından doğal değildirler. Ayrıca, ağzınızdan kolaylıkla düşebilir ve size üzüntü ve hayal kırıklığı yaratabilir. All on 4 dental implantlar, teknolojideki son gelişmeler kullanılarak dizayn edilmiştir. Bu yüzden, bu implantlarla, geleneksel takma dişlerin ve köprülerin yarattığı sorunların hiçbirini bir daha yaşamak zorunda kalmayacaksınız.