implant-kurtarici

Diş kaybı estetik bir sorun değildir. Tüm vücut sağlığını etkiyebilecek bir sağlık problemidir. Kayıp dişlerin meydana getirebileceği sorunlar ise artık implant tedavisi ile engellenebiliyor.

Yaşlanmanın etkisi, kazalar, hastalıklar ya da başka sebeplerle ağızda diş kayıpları yaşanmaktadır. Eksik dişleri kendi haline bırakmak zaman içerisinde daha büyük sorunları da beraberinde getirmektedir. Diş kayıpları her ne kadar estetik bir sorun gibi gözükse de zamanla sağlık problemine dönülebilir. Bu sebeple de eksik dişler mutlaka tedavi edilmelidir. Burada da karşımıza implant tedavisi çıkmaktadır.

Eksik Dişlerin Yerine İmplant

Günümüzde implant tedavisi kayıp dişlerin oluşturduğu sorunları engellemek üzere önemli bir aşama olarak görülüyor. İmplant; eksik diş veya dişlerin yerine doğal dişin fonksiyonunu elde etmek amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ‘yapay diş kökü’dür. İmplantın çene kemiğine yerleştirilmesinin ardından üzerine ihtiyaca göre kron, köprü, hareketli ya da sabit protez yapılabilir. Böylece hem implant doğal dişin fonksiyonunu sağlar, hem de estetik bir görünüme sahip olunur. İ

Kemik Erimesinin Önüne Geçin

Dişlerin, çene kemiğini besleyen organlar olması nedeniyle dişin eksilmesi halinde çene kemiği desteğini yitirir ve çiğneme esnasında dişlerin çene kemiğine yaptığı basınç artar. Bu da eksik dişin olduğu bölgede kemik erimesine sebep olur. Klasik tip protezler, diş kökünün yerini tutmadığından kemik erimesi bu durumda da devam eder. İmplantlar, diş kökleri gibi çene kemiğini destekler ve diş üzerinde oluşan basıncı çene kemiğine iletirler. İmplantlar, diş kökünü taklit eden yapılar olduğundan kemik ve çevre dokular, doğal diş kökünü kavradığı gibi implantı sarar. Bu sayede kemik erimesi engellenir.

Ağrı Kesiciden Kurtulun

Doğal diş kökü, çene kemiğinin içine gömülü vaziyette durur. Çene kemiğinin canlı kalmasını, ebat ve yoğunluğunu korumasını sağlar. Doğal diş kökünün yerine geçerek onun görevlerini üstlenir. Diş implantı, üzerindeki yivler aracılığıyla çene kemiğine tutunur ve üç hafta ile iki ay arasında kemikleşir. İmplant, gerek görünüm, gerek fonksiyonel olarak kaybedilmiş dişlerin yerini tutar. Sabit olduğundan klasik protezlerin verdiği yabancı cisim hissini uyandırmaz. Diğer protezler gibi konuşma ve çiğneme sırasında ağızda hareket etmez. Diş eksikliğinden şikayetçi olan ya da klasik protez kullanan birçok kişi dişlerinden dolayı kendisini rahatsız ve güvensiz hissetmekte, içe kapanık ruh hali sergilemekte ve kendilerini olduklarından daha yaşlı hissetmektedirler. Tedavi sonrası hastalar kendilerini daha rahat ve özgüvenli hissetmeye başlar. Diş çekimi sırasında yapılan lokal anestezi, implant operasyonu için yeterlidir. Cerrahi müdahale esnasında hasta hiçbir ağrı hissetmez. Operasyon sonrası oluşabilecek ağrı kesici ihtiyacı ortadan kalkar.

İmplant Bir Çok Sorunun Çözümü Olabilir! 

Eğer siz de aşağıdaki sorunların bir ya da birkaçından şikayetçiyseniz, implant tedavisi sayesinde tüm bu sorunlardan kurtularak uzun ömürlü ağız ve diş sağlığına kavuşabilirsiniz:

 • Damağınızı kaplayan protezlerle tat almakta zorlanıyorsanız,
 • Protezleriniz yıkanırken sık sık elinizden düşüp kırılıyorsa,
 • Kullandığınız hareketli protezler konuşmanızı bozuyorsa,
 • Yemek yerken protezlerin altına yemek artığı kaçıyor ve kötü koku oluşuyorsa,
 • Dişlerinizden dolayı her istediğinizi yiyemiyorsanız,
 • Kullandığınız köprü ayakları ağrı yapıyorsa,
 • Hareketli protezleriniz her gün ağzınızın başka bir yerini buruk yapıyorsa,
 • Alt üst protezlerinizi yapıştırıcı olmadan kullanamıyorsanız,
 • Ön tek diş eksikliğinde köprü yaptırdığınızda doğal görünümün bozulacağını düşünüyorsanız,
 • Bir ya da birden fazla dişiniz eksikse,
 • Eğer hiç dişiniz yoksa,
 • Çenenizin arka tarafında diş eksikliği varsa,
 • Kemik erimesinden korunmak istiyorsanız.

Acil durumlar için        0090-544-348-07-87